HABERDAR
OL

Bilet Satın Al

TRT İSTANBUL RADYOSU HAFİF MÜZİK VE CAZ ORKESTRASI İLE KEREM GÖRSEV (KAPANIŞ KONSERİ)

Konser

  • 28 Eylül 2019
  • Kalamış Parkı
  • Saat: 20:30

Etkinlik Hakkında

Şef, Piyano: Serkan Özyılmaz
Konuk: Kerem Görsev
Gitar: Cem Tuncer
Kontrbas: Ozan Musluoğlu
Davul: Ferit Odman
Alto Saksafon: Meriç Demirkol, Serdar Barçın
Tenor Saksafon: Engin Recepoğulları, Çağdaş Oruç,
Bariton Saksafon: Barış Özer
Trombonlar: Hakan Çimenot, Ali Emre Kayhan, Kürşat Sekban, Hüseyin Çakır,
Trompetler: Halil İbrahim Işık, Utku Akyol, Sercan Kerpiççiler, Can Çankaya, Barış Doğukan Yazıcı
 
TRT İstanbul Hafif Müzik ve Caz Orkestrası ülkemizin başarılı ve seçkin müzisyenlerinin bir araya gelmesiyle 1982 yılında kuruldu. Kurulduğu yıllarda türünün ilk ve tek örneği olma özelliğini taşıyan orkestra, caz müziğini daha geniş kitlelere ulaşması ve yaygınlaşması için çalışmalarını sürdürüyor.
Ulusal ve evrensel müzik örneklerini başarı ile müzikseverlere sunan TRT İstanbul Hafif Müzik ve Caz Orkestrası, Big Band yapısını koruyarak özgün caz repertuarına sahip olma özelliği taşımaktadır.
TRT Big Band radyo-televizyon programları dışında ulusal ve uluslararası kültür ve sanat etkinliklerinde TRT Kurumunu ve ülkemizi başarı ile temsil etmektedir. Orkestra, kuruluşundan 1998 yılına kadar Şef Süheyl Denizci, 2011 yılına kadar Şef Neşet Ruacan ve 2018 Eylül ayına dek Şef Kamil Özler ile çalışmalarını sürdürdü.
TRT İstanbul Hafif Müzik ve Caz Orkestrası yıldızlar topluluğu Şef Serkan Özyılmaz, yapımcıları Murat Aydoğdu ve Hakan Çimenot ile çalışmalarına devam ediyor.
 
Konuk Sanatçı: Kerem Görsev 1967 yılında, henüz 6 yaşında iken, müzik eğitimine İstanbul Belediye Konservatuarı’nda başlayıp, 1972 yılından sonra İstanbul Devlet Konservatuarı’nda devam etti.
30 yılı aşkın müzik kariyerinde 18 albüm yayınlayarak büyük başarılara imza attı. 2010 yılında yayınladığı ‘Therapy’ albümü, 2011 yılında “Büyük Caz Orkestraları” kategorisinde Grammy aday adayı oldu. Sanatçı dünden bugüne albüm kayıtlarını, London Abbey Road, L.A United Records gibi büyük müzik stüdyolarında, Londra Filarmoni, Los Angeles Strings, Prag Filarmoni, St. Petersburg Filarmoni orkestraları gibi dünyaca ünlü orkestralarla birlikte tamamladı. Uluslararası caz festivallerinde sahne alarak müzik severler ile buluştu.

Kerem Görsev; ilk albümünden bu yana, trio için düzenlediği bestelerinden, filarmoni orkestrası aranjmanlarına akustik caz müziğinin farklı formatlarını dinleyicileri ile buluştururken, ağırlıklı olarak kendi bestelerinden oluşan repertuar ile sahne alarak, dinamik performansı ve yüksek enerjisi ile müzik severlere caz dolu bir deneyim yaşatacak.

Ücretsizdir.