HABERDAR
OL

Bilet Satın Al

STANPOLİTES PROJECT

Konser

  • 28 Eylül 2019
  • Üst Salon
  • Saat: 20:30

Etkinlik Hakkında

Piyano: Evrim Demirel
Kontrbas: Andreas Metzler
Davul: Riccardo Marenghi
 
Farklı ülkelerden gelip ve yolları İstanbul'da kesişen üç değerli müzisyen; Stanpolites Project'te tıpkı yaşadıkları şehir gibi güçlü, enerjik ve aynı zamanda dokunaklı; eklektik bir tını üretti.
Evrim Demirel Türkiye’nin tanınan genç kuşak bestecilerindendir. Yapıtlarında, Batılı olmayan çalgıları kullanan öncü figürlerden birisidir. Demirel kimilerinin “postmodern” olarak tanımlayabileceği çeşitli unsurları ve stilleri alıntılayan bir besteci olarak bilinir. Aynı zamanda bir caz piyanisti olan Demirel farklı disiplinleri kendi müzik fikri içinde eserlerine yansıtır.
Alman kontrbasçı Andreas Metzler ve İtalyan Riccardo Marenghi’yle birlikte oluşturdukları "Stanpolites Project" Demirel’in ve Metzler’in özgün kompozisyonlarını çağdaş bir bakış açısıyla yorumlamaktadırlar. İstanbul’un çok kültürlü yapısının yansımaları Stanpolites Project’te bir sentez olarak değil, daha çok entelektüel bir sızıntı olarak gün yüzüne çıkmaktadır. Bu müzik, caz müzisyenlerinin icra ettiği bir “dünya müziği” olarak tanımlanabilir.

Ücretsizdir.