HABERDAR
OL

Bilet Satın Al

KÜRŞAD DENİZ QUARTET FEAT. SİBEL KÖSE

Konser

  • 27 Eylül 2019
  • Fenerbahçe Parkı
  • Saat: 20:00

Etkinlik Hakkında

Piyano: Kürşad Deniz
Vokal: Sibel Köse
Kontrbas: Volkan Topakoğlu
Davul: Ekin Cengizkan
Trompet: İmer Demirer
 
Hem yerel hem de uluslararası sahnenin değerli isimleri ile birlikte prestijli festival ve mekânlarda performanslar sergileyen Kürşad Deniz’e bu konserde, her biri kendi enstrümanlarında ustalaşmış, değerli müzisyenler eşlik ediyor. Bu özel etkinlik kapsamında Kürşad Deniz Quartet ile Türkiye’nin önde gelen caz vokalisti ve eğitmeni Sibel Köse bir araya geliyor.
 
Sibel Köse bugüne dek birçok ülkede birbirinden farklı projelerde şarkı söyledi. Köse, bir müzisyen olarak sahip olduğu yetenek ve beceriyi 1999 yılında başlattığı, günümüzde İstanbul’da devam eden caz vokal atölyelerinde aktarmakta, Bahçeşehir Üniversitesi Caz Yüksek Lisans Programında dersler vermekte, on yılı aşkın süredir Polonya Pulawy’de düzenlenen uluslararası caz yaz okulunda vokal eğitmeni olarak görev almaktadır.
 
Kürşad Deniz; 1983'te İstanbul'da doğdu. Galatasaray Lisesi'nden ve ardından Galatasaray Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Piyano çalmaya 5 yaşında babasından aldığı derslerle; cazla ilgilenmeye ise ortaokul sıralarında başladı.
 
İmer Demirer; 1987 senesinde M.S.Ü Devlet Konservatuarı’ndan mezun oldu. Sayısız kayıt, konser ve festivalde çalan Demirer, İstanbul Radyosu Caz Orkestrası’nın bağlı olduğu Avrupa Yayın Birliği’nin kurduğu EBU Caz orkestrasında TRT’yi birçok defa yurtdışında temsil etti.
 
Ekin Cengizkan, 2006’da YTÜ’den mezun olup, 2008’de Boston’daki Berklee College of Music’te Jazz Performance dalında ünlü hocalar ve sanatçılarla çalışmaya başladı. Berklee College of Music’ten yüksek derecede mezun olup, çalışmalarına New York’ta devam etti. Günümüzde İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Caz Ana Sanat Dalı Bölümü’nde davul hocalığı yapmaktadır.
 
Volkan Topakoğlu; On dört yaşındayken caz müziğine ilgi duymaya başladı. Liseden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi, Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü’nde bas gitar dalında mezun oldu. Volkan Topakoğlu aynı zamanda Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü’nde öğretim görevlisidir.
 
Caz’dan Brezilya müziğine, chansonlardan tangolara uzanan geniş yelpazedeki özel repertuar seçkisinin sunulacağı bu özel gece izleyicilerini bekliyor.

Ücretsizdir.