HABERDAR
OL

Bilet Satın Al

TURGUT ALP BEKOĞLU LOVE JAZZ QUARTET

Konser

  • 27 Eylül 2019
  • Üst Salon
  • Saat: 20:30

Etkinlik Hakkında

Piyano: Can Çankaya
Davul: Turgut Alp Bekoğlu
Tenor Saksafon: Engin Recepoğulları
Kontrbas: Apostolos Sideris
 
Love Jazz ilerici müzik konusunda çalışmalar yapan davul virtüözü Turgut Alp Bekoğlu’nun ilk solo projesidir. Konserde sanatçılar, mekânın büyüleyici atmosferinde müziğin derinliklerini inceleyen bir performans sergileyecektir. Konser repertuarı albümde yer alan parçalardan ve doğaçlamalardan oluşmaktadır. Dinamik ve etkileyici salınımlar konusunda uzman olan Turgut Alp Bekoğlu kompozisyonları ile de büyük beğeni kazanmıştır. Konser modern caz sevenler için etkileyici bir deneyim olacaktır.
 
Turgut Alp Bekoğlu, Roterdam Konservatuarı'da altı ay müzik üzerine gözlem ve araştırma eğitimini almış olup 1996‘da da davet üzerine New York’ta müzik çalışmaları yapmıştır. Kültür Bakanlığı görevlisi olarak, Erkan Oğur ve İlkin Deniz ile beraber 1995‘de kurdukları Telvin ile 2004 yılında New York Lincoln Center “Jazz Made in Turkey” konserine davet üzerine katılmıştır.
 
Engin Recepoğulları, 12. Avrupa Caz Festivali kapsamında sahne almasıyla, kazandığı burs ile İtalya'da Siena Masterclass Summer Course'da eğitim görmüştür. Yılın genç müzisyeni bursuyla ödüllendirilmiş, çalışmalarını İstanbul’da sürdürmekte olan Engin Recepoğulları, 2008 yılından bu yana TRT İstanbul Hafif Müzik ve Caz Orkestrasında yer almaktadır.
 
Kağan Yıldız, 1991 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı kontrbas bölümünü kazandı. Öğrencilik yıllarında İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası'nda çalan Yıldız, 2002 yılında mezuniyet sonrası çalışmalarında caz müziğinde devam etme kararı almıştır. Kağan Yıldız, Türkiye ve yurtdışında birçok festivalde çaldı. Şu an ise konser çalışmaları dışında Bahçeşehir Üniversitesi caz bölümünde kontrbas dersleri vermektedir.
 
Can Çankaya, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında aldığı eğitimin ardından 2007’de kazandığı bursla William Paterson Üniversitesi’nde Piyano yüksek lisansı yaptı. Mulgrew Miller, James Weidman ve Harold Mabern gibi caz müziğinin efsanevi piyanistleriyle çalışmıştır. Eserleri ve düzenlemeleri İstanbul, İzmir, Antalya ve Eskişehir devlet senfoni orkestraları tarafından yorumlanmıştır.
 
Apostolos Sideris ilk müzikal eğitimine klasik flüt ile başlamıştır. 15 yaşındayken abisinin de etkisiyle elektro bas gitar çalmaya başlamıştır. Bu enstrümanı çalmayı sevmesi ve devam etmesiyle beraber Athena ve birçok rock grubuyla çalışmıştır. 18 yaşında caz müzikle ilgilenmeye başladı. Bu amaç uğruna Boston’a taşındı ve Berklee’de eğitimine devam etmiştir. Birçok uluslararası müzisyenle beraber çalıştı ve şu anda İstanbul’da hayatını devam ettirmektedir.

Ücretsizdir.