HABERDAR
OL

Bilet Satın Al

REMI PANOSSIAN TRIO

Konser

  • 26 Eylül 2019
  • Üst Salon
  • Saat: 20:30

Etkinlik Hakkında

Piyano: Rémi Panossian
Kontrbas: Maxime Delporte
Davul: Fred Petitprez
 
Rémi Panossian, Maxime Delporte ve Fred Petitprez birçok kişisel deneyimlerden sonra 2009 sonunda beraber bir maceraya başladılar. Fransa’dan üç modern caz müzisyeni, 9 yılda 400’den fazla konserle güçlenen birliktelikleri, deneyimleri sayesinde cazın sınırlarını aşarak yeni ufuklara doğru yola çıktılar.  Bu üçlü, rock enerjisini ve melodik lirizmi birleştiren müzikleriyle TSF Caz radyosu tarafından "2011 Vahyini" seçildi. Trio, 7 yılda 30 ülkede 300’den fazla konser verdi. Tokyo Caz Festivali, Montreal Caz Festivali, Jarasum Caz Festivali, Taichung Caz Festivali, Vancouver Caz Festivali gibi festivallerde yer aldılar.
Albümleri RP3’de (2015, Jazz Family), sanat yönetmeni olarak Eric Legnini ile hedeflerinden biri de grubun müzik rengini tescil etmekti. Yıkıcı groove tınılar, pop ve sözlü melodiler, doğaçlama anlarının çılgınlığı grubun enerjisini yansıtıyor. Bu hedefe başarıyla ulaşan RP3, bundan böyle caz yapan bir rock grubu veya rock çalan bir caz grubu olarak adlandırılabilir.
Karışık bir dinleyici kitlesine hitap etmeyi amaçlayan grup, bugün amacına ulaştır. Melodileri adeta hikayeleştiren grup, ritimleri ise karmaşık ve büyüleyici bir etkiye sahip kılmıştır. Ustalıklarını ve yeteneklerini ortaya koyarlarken müziğin ruhunu oluşturan heyecan duygusuna hizmet ediyorlar.

Ücretsizdir.